| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | kontakt


Menu

WYDARZENIA 2019 rok
 12.12.2019 Tradycyjne Spotkanie Wigilijne.

Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu naszego Śremskiego koła ZŻWP. Wszystkim przybyłym, Prezes naszego koła Benedykt Strzelec, złożył serdeczne życzenia, zdrowych radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego 2020 roku.

  czytaj więcej »

 11.11.2019 Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele garnizonowym w Śremie. Następnie uczestnicy udali się na cmentarz Parafialny pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Przybyłe delegacje, w hołdzie poległym, złożyły wiązanki kwiatów.

  czytaj więcej »

 10.11.2019 Piknik "Służymy Niepodległej".

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, na terenie 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie odbył się pikniki "Służymy Niepodległej". Była to doskonała okazja żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię. W programie pikniku była prezentacja wyszkolenia żołnierzy i sprzętu.

  czytaj więcej »

 08.11.2019 Wręczenie aktu mianowania na stopień majora.

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Poznaniu podczas uroczystego apelu wręczone zostały akty mianowania na kolejny stopień wojskowy. Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej aktu mianowania na stopień majora kpt. w st. spocz. Andrzeja Korneluka wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Poznaniu wz. mjr Andrzej Nieradko.

  czytaj więcej »

 20.10.2019 80. rocznica rozstrzelania Obywateli Ziemi Śremskiej.

Dzień 20 Października jest zawsze dla miasta Śremu dniem szczególnym. W tym roku mija 80 rocznica rozstrzelania Synów Ziemi Śremskiej przez hitlerowców. Uroczystość na Placu 20 października rozpoczęła się odegraniem Mazurka Dąbrowskiego oraz podniesieniem na maszt flagi państwowej. Wystąpił pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu.

  czytaj więcej »

 17.09.2019 XXII Rajd Rowerowy Szlakiem im. Maksymiliana Cygalskiego.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zorganizowało w 119. rocznicę urodzin i 80 rocznicę śmierci Maksymiliana Cygalskiego, bohaterskiego obrońcy Poczty Gdańskiej, już po raz XXII rajd rowerowy. Rajd tradycyjnie ruszył spod Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie.

  czytaj więcej »

 24.08.2019 Odszedł nasz Kolega - Edward Pezdek.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 24 sierpnia 2019 roku odszedł, z naszych związkowych szeregów w wieku 71 lat, na wieczną wartę, nasz nieodżałowany Kolega st. chor. sztab. w st. spocz. EDWARD PEZDEK - wieloletni członek naszego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego koła im. płk Lesława Klisowskiego.

Twoim najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Drogi Kolego Edwardzie!
Spoczywaj w wiecznym pokoju. Cześć Twojej pamięci!

Prezes Koła
Benedykt Strzelec

  czytaj więcej »

 14.08.2019 Święto Wojska Polskiego Śremskich batalionów.

Ppod Pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego. W Śremie działają 3 jednostki wojskowe: 6. batalion dowodzenia SP, 6. batalion chemiczny SP oraz 124. batalion lekkiej piechoty w Śremie - wchodzący w skład 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Taczaka.

  czytaj więcej »

 16.06.2019 XII Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych.

W sali widowiskowej Muzeum Śremskiego odbyło się XII Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych. Uczestnikami forum były stowarzyszenia z terenu powiatu śremskiego, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym naszego powiatu i zgłosiły swoją chęć uczestnictwa.

  czytaj więcej »

 16.05.2019 75-lecie Jednostki Wojskowej w Śremie.

Okazją do świętowania była 75 rocznica sformowania jednostki wojskowej w Śremie. Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Garnizonowym mszę świętą w intencji żołnierzy i pracowników odprawioną przez proboszcza ks. mjr Grzegorza Bechtę. Po mszy żołnierze oraz zaproszeni goście przeszli na plac apelowy jednostki wojskowej gdzie odbył się uroczysty apel.

  czytaj więcej »

 08.05.2019 Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie zebrała się społeczność śremska, aby uczcić obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa. Rocznicowe obchody, po 3 letniej przerwie zorganizował Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności Oddział Śrem.

  czytaj więcej »

 26.04.2019 Spotkanie z byłym premierem Leszkiem Millerem.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej, Leszek Miller spotkał się w klubie Relax z mieszkańcami Śremu. Były premier spotkanie zaczął od wspomnień z osobistego podpisywania dokumentu akcesyjnego do Wspólnoty Europejskiej. Stwierdził, że w piętnastą rocznicę od tego wydarzenia postanowił kandydować do PE.

  czytaj więcej »

 12.04.2019 Odszedł nasz Kolega - mjr Stanisław Skrzypczak.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 12 kwietnia 2019 roku odszedł, z naszych związkowych szeregów w wieku 96 lat, na wieczną wartę, nasz nieodżałowany Kolega mjr w st. spocz. STANISŁAW SKRZYPCZAK - wieloletni członek naszego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego koła im. Lesława Klisowskiego. Żałobna msza św. w Jego intencji odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku o godz. 1300 w kościele Farnym pod wezwaniem Naśw. Marii Panny Wniebowziętej, po której nastąpi ceremonia pogrzebowa na cmentarzu komunalnym w Śremie.

  czytaj więcej »

 12.04.2019 Światowy Dzień Ziemi w śremskim parku.

W parku miejskim im. Powstańców Wielkopolskich Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zorganizowało lokalne obchody Światowego Dnia Ziemi. Dzień Ziemi, to ogólnoświatowa akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie ekologicznych postaw wśród społeczeństwa.

  czytaj więcej »

 02.04.2019 Uczcili pamięć Papieża Polaka.

Dla uczczenia 14. rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II, 8. rocznice beatyfikacji i 5. rocznica jego kanonizacji, Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wspólnie z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym i Szkołą Podstawową w Dąbrowie zorganizowali rajd rowerowy.

  czytaj więcej »

 25.03.2019 Zebranie koła poświęcone tematowi "Bezpieczny Senior".

Zebranie otworzył i prowadził prezes kol. Benedykt Strzelec. Serdecznie powitał gościa z Komendy Powiatowej Policji w Śremie Panią nadkomisarz Ewę Kasińską oraz przybyłych członków koła. W zebraniu uczestniczyło 14 z 18 członków koła.

  czytaj więcej »

 15.02.2019 Spotkanie pokoleń potomków Powstańców Wielkopolskich.

W auli Zespołu Szkół Politechnicznych odbyło się spotkanie pokoleń potomków Powstańców Wielkopolskich. Po raz kolejny organizuje je Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wraz z organizacjami kombatanckimi i Zespołem Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wlkp. w Śremie.

  czytaj więcej »

 07.02.2019 Posiedzenie Zarządu koła ZŻWP.

Odbyło się posiedzenie Zarządu Koła ZŻWP, na którym omówiono sprawy bierzące. Prezes Benedykt Strzelec przedstawił projekt sprawozdania z działalności Zarządu w 2018 r. oraz propozycję "Planu Zamierzeń na 2019 r.". Po dyskusji i uzupełnieniu projektu, sprawozdanie oraz propozycja planu zostały przez Zarząd zaakceptowane.

  czytaj więcej »

 10.01.2019 Odszedł nasz Kolega - mjr Kazimierz Robaszyński.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 10 stycznia 2019 roku odszedł, z naszych związkowych szeregów w wieku 93 lat, na wieczną wartę, nasz nieodżałowany Kolega mjr w st. spocz. KAZIMIERZ ROBASZYŃSKI - wieloletni członek naszego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego koła im. Lesława Klisowskiego. Żałobna msza św. w Jego intencji odbędzie się 14 stycznia 2019 roku o godz. 12.00 w kościele parafialnym pod wezw. Św. Antoniego w Książu Wielkopolskim, po której nastąpi ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym w Książu Wielkopolskim.

  czytaj więcej »

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze koła
Plan zamierzeń koła
Trochę historii
Powstanie koła
Patron
Sztandar
Honorowa księga 
Wyróżnienia członków
Dyplomy
Kroniki
Ich już z nami nie ma
Działalność
Organizacyjna
Społeczna
Proobronna
Socjalno zdrow.
Współpraca
Patronacka JW
ŚZPŻŁ
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

« poprzednia strona następna strona »

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna