| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | kontakt


Menu

WYDARZENIA 2016 rok
 16.12.2016 Przedświąteczne spotkanie opłatkowe.

Zaproszeni goście i członkowie koła spotkali się w restauracji Abisynka. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się krótkim wystąpieniem prezesa kol. Benedykta Strzelca, który powitał przybyłych i życzył wszystkim zdrowych, radosnych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

  czytaj więcej »

 08.12.2016 Zebraniu sprawozdawczo-wyborcz TMŻŚ.

Członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej spotkali się na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym połączonym z tradycyjnym „Wieczorem wigilijnym”. Wybrano nowe władze Towarzystwa i przyjęto plan działania na przyszłą kadencję.

  czytaj więcej »

 23.11.2016 Odszedł nasz Kolega - Leopold Kucharczyk.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 23 listopada 2016 roku odszedł, z naszych związkowych szeregów w wieku 88 lat, na wieczną wartę, nasz nieodżałowany Kolega plut. LEOPOLD KUCHARCZYK - wieloletni członek naszego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego koła im. Lesława Klisowskiego. Żałobna msza św. w Jego intencji odbędzie się 26 listopada 2016 roku o godz. 1100, w kościele św. Jakuba Apostoła w Żabnie, po której nastąpi ceremonia pogrzebowa na cmentarzu przy kościele.

  czytaj więcej »

 11.11.2016 Obchody Święta Niepodległości w Śremie.

Tradycyjnie śremianie wzięli udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele garnizonowym pw. Św. Jana z Dukli w Śremie w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny przed kwaterę Powstańców Wielkopolskich.

  czytaj więcej »

 09.11.2016 VIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Starostwo Powiatowe w Śremie, Urząd Miejski w Śremie, Śremskie Stowarzyszenie Śpiewackie im. St. Moniuszki, Śremski Ośrodek Kultura i Szkoła Podstawowa nr 4.

  czytaj więcej »

 20.10.2016 77. rocznica rozstrzelania synów Ziemi Śremskiej.

Na Placu 20 Października odbyły się uroczystości związane z 77 rocznicą rozstrzelania przez hitlerowców synów Ziemi Śremskiej. W intencji poległych odprawiono mszę świętą w kościele Farnym.

  czytaj więcej »

 22.09.2016 Walne zebranie członków koła.

Zgodnie z planem zamierzeń odbyło się Walne zebraniu koła poświęcone uchwalenie planu zamierzeń koła, budżetu i składki członkowskiej. Prezes kol. Benedykt Strzelec zapoznał przybyłych członków koła z treścią i celowością zamierzeń na 2017 r. zaproponowanych przez zarząd.

  czytaj więcej »

 16.09.2016 Wspomnienie o Maksymilianie Cygalskim.

W przeddzień 116. rocznicy urodzin powstańca i obrońcy Poczty Polskiej w Gdańsku we wrześniu 1939 r. - Maksymiliana Cygalskiego (17.09.1900 - 05.10.1939), w miejscu z którego pochodził - w Zaworach, uczczono pamięć tego wielkiego Polaka.

  czytaj więcej »

 15.09.2016 Rocznica Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich.

Odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z 85. rocznicą utworzenia Szkoły Podoficerskiej Piechoty nr 2 w Śremie. Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Śremie, Przedszkole nr 2 "Słoneczna Gromada", ZŻWP oraz ZKRiBWP - Koła w Śremie.

  czytaj więcej »

 10.09.2016 Święto Stowarzyszenia 31 kdr OP w Kórniku.

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 31 kdr OP w Kórniku obchodziło swoje doroczne Święto. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, szkół, byli żołnierze 31 dywizjonu, członkowie Stowarzyszenia, rodziny zmarłych żołnierzy.

  czytaj więcej »

 01.09.2016 Życzenia dla Jubilatów.

Prezes zarządu koła kol. Benedykt Strzelec wręczył tegorocznym Jubilatom zaległe dyplomy okolicznościowe z okazji urodzin. Otrzymali je Kol. Dzendżera Zygmunt z okazji 70 rocznicy urodzin i Wiesław Korcz z okazji 80 rocznicy urodzin.

  czytaj więcej »

 07.05.2016 Jubileusz koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Członkowie koła i zaproszeni goście spotkali się przy Pomniku Żołnierza Polskiego w Parku Miejskim by uczcić 35 rocznice powstania śremskiego koła ZŻWP im. płk Lesława Klisowskiego. Uroczystość prowadził prezes koła Benedykt Strzelec.

  czytaj więcej »

 24.04.2016 Śremianie w hołdzie ofiarom Katynia.

Śremianie uczcili ofiary zbrodni katyńskiej. W bieżącym roku mija 76 lat od zbrodni stalinowskiej dokonanej w Katyniu i w innych miejscowościach. Co roku władze miasta i powiatu, instytucje, organizacje oraz poczty sztandarowe oddają hołd bestialsko pomordowanym bohaterom.

  czytaj więcej »

 22.04.2016 Dzień Ziemi w Parku Powstańców.

Z okazji dnia Ziemi Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zaprosiło mieszkańców do parku miejskiego. Obchody rozpoczęły się pod kopcem Reymonta gdzie swój występ zaprezentowały przedszkolaki z Przedszkola "Słoneczna Gromada".

  czytaj więcej »

 12.02.2016 Spotkanie pokoleń Powstańców Wielkopolskich.

Potomkowie Powstańców Wielkopolskich, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskich oraz uczniowie ze szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich spotkali się, w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie. Była to do okazja do wspomnienia wydarzeń sprzed niemal 98 lat.

  czytaj więcej »

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze koła
Plan zamierzeń koła
Trochę historii
Powstanie koła
Patron
Sztandar
Honorowa księga 
Wyróżnienia członków
Dyplomy
Kroniki
Ich już z nami nie ma
Działalność
Organizacyjna
Społeczna
Proobronna
Socjalno zdrow.
Współpraca
Patronacka JW
ŚZPŻŁ
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

« poprzednia strona następna strona »

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna