| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | kontakt


Menu

16-lecie Kórnickiego Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 31 kdr OP.

W sobotę 11 września 2021 r. Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, obchodziło swoje doroczne święto i 16 rocznicę powstania Stowarzyszenia. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką przy obelisku z tablicą Pamiątkową na ul. Staszica w Kórniku.

Na uroczystość przybyło wielu gości z byłych formacji wojskowych, kombatantów, Stowarzyszeń i Związków Wojskowych, władze samorządowe oraz młodzież szkół kórnickich. Z naszego Koło Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. płk Lesława Klisowskiewgo w Śremie był Prezes zarządu koła mjr w st. spocz. Franciszek Chiliński.

Uroczystość była doskonałą okazją do uhonorowana części delegatów i członków Stowarzyszenia Krzyżem 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Z naszego koła ZŻWP takie wyróżnienie otrzymali: mjr w st. spocz. Franciszek Chiliński i mjr w st. spocz. Andrzej Korneluk.

Po złożeniu wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową wszyscy udali się do restauracji "Biała Dama". Tutaj zaproszeni goście przekazali na ręce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia ppłk w st. spocz. Ryszarda Grześkowiaka gratulacje i życzenia. Z okazji świętowanego Jubileuszu wielu gości zostało uhonorowana specjalnie ustanowionym Medalem Pamiątkowym XVI lecia Powstania Stowarzyszenia. Między innymi taki medal otrzymał z naszego koła Prezes mjr w st. spocz. Franciszek Chiliński.

 
Tekst: Andrzej Korneluk

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze koła
Plan zamierzeń koła
Trochę historii
Powstanie koła
Patron
Sztandar
Honorowa księga 
Wyróżnienia członków
Dyplomy
Kroniki
Ich już z nami nie ma
Działalność
Organizacyjna
Społeczna
Proobronna
Socjalno zdrow.
Współpraca
Patronacka JW
ŚZPŻŁ
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna