| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | kontakt


Menu

Spotkanie z byłym premierem Leszkiem Millerem.

W dniu 26 kwietnia 2019 r. Kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej, Leszek Miller spotkał się w klubie Relax z mieszkańcami Śremu. Były premier spotkanie zaczął od wspomnień z osobistego podpisywania dokumentu akcesyjnego do Wspólnoty Europejskiej. Stwierdził, że w piętnastą rocznicę od tego wydarzenia postanowił kandydować do PE.

- Tegoroczne wybory są szczególnie ważne. Nie tylko ze względu na trudną sytuację w Polsce, polityczne podziały, spory, ale też brexit. Kandydat na europosła musi dawać rękojmię wyborcom, że właściwie będzie pojmować ideę Unii Europejskiej, że będzie działać na rzecz pogłębionej stabilizacji i rozwoju Europy. Musi rozumieć, że przyszłość Europy jest przyszłością naszej ojczyzny. 15 lat temu wprowadzałem Polskę do Unii. Startuję, żeby nikt Polski z tej Unii teraz nie wyprowadził. A istnieje takie zagrożenie - mówił Miller. I dodał: - Będę czynił wszystko, by jak najlepiej reprezentować zarówno interesy regionu, jak i kraju.

W dyskusji między innymi głos zabrał Prezes Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Śremie kol. Benedykt Strzelec. Poruszył sprawę traktowanie byłych żołnierzy zawodowych. Z naszego Koła w spotkaniu uczestniczyli: Ryszarda Strzelec, Franciszek Chiliński, Leszek Gawałek, Andrzej Korneluk.

Na koniec Leszek Miller podpisywał swoją książkę "Tak to było".

Foto i tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze koła
Plan zamierzeń koła
Trochę historii
Powstanie koła
Patron
Sztandar
Honorowa księga 
Wyróżnienia członków
Dyplomy
Kroniki
Ich już z nami nie ma
Działalność
Organizacyjna
Społeczna
Proobronna
Socjalno zdrow.
Współpraca
Patronacka JW
ŚZPŻŁ
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna