| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | kontakt


Menu

Uczcili pamięć Papieża Polaka.

W dniu 2 kwietnia 2019 r. minęła 14. rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II, 8. rocznice beatyfikacji i 5. rocznica jego kanonizacji. Dla uczczenia tych rocznic Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wspólnie z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym i Szkołą Podstawową w Dąbrowie zorganizowali rajd rowerowy. Jak zawsze rozpoczął się przy Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Śremie, gdzie rośnie dąb mjr Floriana Dąbrowskiego. Uczestnicy imprezy, nim wyruszyli na trasę wysłuchali programu artystycznego zatytułowanego "Mój Anioł Stróż" w wykonaniu pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Śremie.

Na widowni obecni byli przedstawiciele samorządu m.in. Burmistrz Adam Lewandowski i Członek Zarządu Powiatu Janusz Taciak. W uroczystości wzięła udział delegacja naszego koła w składzie: Franciszek Chiliński i Andrzej Korneluk.

Po występie uczestnicy rajdu udali się do Dąbrowy, gdzie obok Szkoły Podstawowej rośnie Dąb Jana Pawła II. Młodzież szkolna przygotowała dla jego uczestników występ okolicznościowy który przypomniał wszystkim chwile związane z pielgrzymkami Papieża do Polski. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża Polaka - "Barkę" a organizatorzy wręczyli delegacjom świadectwa uczestnictwa w rajdzie rowerowym.

Po oficjalnej uroczystości organizatorzy zaprosili uczestników na kawę i ciasto.

Foto i tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
12
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze koła
Plan zamierzeń koła
Trochę historii
Powstanie koła
Patron
Sztandar
Honorowa księga 
Wyróżnienia członków
Dyplomy
Kroniki
Ich już z nami nie ma
Działalność
Organizacyjna
Społeczna
Proobronna
Socjalno zdrow.
Współpraca
Patronacka JW
ŚZPŻŁ
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna